خط اعتباری ۱۰۰ میلیاردی کمیته امداد

جهت ایجاد ۱۰۰۰ شغل پهپادی

دبیر کارگروه پهپاد خبر از ایجاد خط اعتباری ۱۰۰ میلیاردی کمیته امداد  جهت ایجاد ۱۰۰۰ شغل پهپادی برای مددجویان و آموزش ایشان جهت اشتغال با فناوری نوین پهپاد خصوصا در توسعه کشاورزی هوشمند داد.

حامد سعید در گفتگو با پهپاد نیوز گفت: پوشش وام ۱۵۰ میلیونی برای تولید هر سه شغل در حوزه پهپاد کشاورزی، بین معاونت اشتغال، کارافرینی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) و کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران، به تصویب رسید است.

آغاز فاز پایلوت و آزمایشی طرح اشتغال پهپادی مددجویان منتخب و فناور کمیته امداد امام خمینی خط اعتباری صد میلیاردی کمیته امداد :
جهت ایجاد هزار شغل پهپادی برای مددجویان و آموزش ایشان جهت اشتغال با فناوری نوین پهپاد خصوصا در توسعه کشاورزی هوشمند، پوشش وام ۱۵۰ میلیونی برای تولید هر سه شغل در حوزه پهپاد کشاورزی، بین معاونت اشتغال، کارافرینی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) و کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران، به تصویب رسید.
کلیات تخصیص خط اعتباری صد میلیاردی جهت توسعه اشتغال روستایی و خوداتکایی افراد تحت پوشش کمیته امداد جهت مشاغل پهپادی به تایید رسید.
در این طرح تیم های مدد جو پس از ارزیابی صلاحیت و استعداد یابی، هم آموزش می بینند، هم برای خرید پهپاد وام می گیرند و هم در قالب تیم های تحت نظارت مرکز ساماندهی پهپاد و کمیته امداد و وزارت جهاد به خدمات پهپادی (سمپاشی، بذر پاشی، مه پاشی، طیف سنجی و نقشه برداری) اشتغال خواهند یافت تا هم درامد پایدار و بالایی کسب کنند و هم بتوانند اقساط وام خود را بپردازند، هر پهپاد نقشه بردار متوسط دو شغل و هر پهپاد سمپاش (اگر دو شیفت کار کند) حداقل چهار شغل پایدار ایجاد خواهد نمود، بر اساس ضوابط مصوب اشتغال و کارافرینی کمیته امداد، به ازای ایجاد هر شغل امکان دریافت پنجاه میلیون تومان وام قرض الحسنه پس از طی مراحل قانونی ، وجود دارد.
در فاز اول طرح، استان های مازندران، گلستان، خراسان رضوی، کرمانشاه، اردبیل و خوزستان با توجه به شرایط کشاورزی و آمادگی بازار کار و همچنین آمادگی ادارات کل کمیته امداد، انتخاب شدند وپس از موفقیت این فاز، انشالله، طرح با اصلاحات و بهینه سازی به کل کشور، تعمیم خواهد یافت.

شرایط ، ضوابط و معیارهای انتخاب

۱ -سن ترجیحا بین ۲۲ تا ۴۰ سال
۲ -آشنایی با کامپیوتر، ویندوز، گوشی های هوشمند و اپلیکیشن ها
۳ -آشنایی با زبان لاتین در حد خواندن و درک مفاهیم کلی
۴ -مهارت های عملی، کار با ابزارالات صنعتی، دست به آچار بودن
۵ -انگیزه و علاقه به کارآفرینی، خطر پذیری و ایجاد شغل
۶ -سلامتی عمومی
۷ -عدم سوء پیشینه کیفری
۸ -حداقل مدرک تحصیلی کاردانی یا دیپلم فنی حرفه ای

۱ -آشنایی با کشاورزی یا ماشین آلات کشاورزی
۲ -آشنایی با الکترونیک و روباتیک، خصوصا روبات های پرنده
۳ -دارای بودن سابقه پرواز با پهپادها خصوصا کواد کوپترها
۴ -آشنا بودن با مفاهیم پروازی و گذراندن دوره های تخصصی هوافضایی
۵ -دارا بودن مقام در مسابقات و رقابت های علمی، تخصصی و مهارتی
۶ -دارا بودن سابقه ایجاد شغل و فعالیت های کارآفرینانه
۷ -دارا بودن سوابق تحصیلی در رشته های مرتبط با مهندسی هوافضا، هواپیمایی، برق، مکانیک، روباتیک، کامپیوتر، کشاورزی،
محیط زیست، گیاه پزشکی، اتومکانیک و فناوری اطالعات، نقشه برداری، سنجش از دور.
۸ -دارا بودن گواهینامه پایه دو راهنمایی و رانندگی
۹ -گواهینامه مقررات هوایی و ایمنی پرواز پهپاد